Péntek
2024-04-26
13:33
Belépés
Keresés
Naptár
«  Április 2024  »
HKSzeCsPSzoV
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Mini-chat
Statisztika

Online összesen: 1
Vendégek: 1
Felhasználók: 0

BJ-RESIDENTIAL1. TSM KERÁMIA !

Nanotechnológia !

Hogy kapcsolódik össze a hőszigetelés és a Nanotechnológia?

 

A nanotechnológia építőipari alkalmazási lehetőségeit áttekintve talán a hőszigetelés az a terület, ahol legszembetűnőbb az eltérés a normálméretű- és a nanoszerkezetű anyagok tulajdonsága és viselkedése között. Ugyanis a nanoméretű pórusossággal rendelkező hőszigetelő anyagokban már nem a megszokott módon érvényesülnek a hő terjedésével kapcsolatos törvényszerűségek és összefüggések. Például, a nanoméretű porozitás esetén, az anyag hővezetési tényezője, már nem arányos a testsűrűséggel, mint ahogy ezt a legtöbb építőanyag esetében tapasztaljuk. Továbbá egy nanotechnológiával létrehozott hőszigetelő szerkezet hővezetési ellenállását nem lehet egyszerű számítással meghatározni az anyagvastagság és a hővezetési tényező hányadosával. Mindezek az eltérő hőszigetelési tulajdonságok csak fokozódnak, ha az anyag hőszigetelését nem a pórusrendszerébe bezárt levegő adja, hanem egy vákuumtér, mint ahogy a TSM Kerámia esetében is.

 

A TSM Kerámia mikroszkopikus méretű (0,03-0,08 mm-es), belül üres, vákuumizált kerámia gömböcskéket tartalmaz, melyek egy folyékony, szintetikus kaucsukot, akrilos polimereket és szervetlen pigmenteket tartalmazó elegyben oszlanak el.

 

Ezeket az üreges golyócskákat magas hőmérsékletű kerámiaolvadékból állítják elő, és lehűlésüket követően a belsejükben viszonylagosan vákuum alakul ki. Ezekben a mikro méretű vákuumterekben már nem a megszokott módon érvényesülnek a hő terjedésével és vezetésével kapcsolatos törvényszerűségek.

 

Összetétele miatt szigetelésünk kemény, ugyanakkor rugalmas lesz. Nem fordulhat elő az, hogy egy rongálástól, vagy akaratlan ütéstől szigetelésünk oly mértékben sérüljön, hogy az minőségi romláshoz vezessen.

 

A TSM kerámia hőszigetelő anyag folyékony halmazállapotú, ezért a nehezen elérhető helyekre is könnyen felvihető vákuumos porlasztó vagy ecset segítségével. Így a több réteg megszilárdulása után a Nanotechnológiának köszönhetően egy ultra vékony szigetelést kapunk.

A kereskedelmi forgalomba való belépésével a terméket többek között épületszigetelésre használják, mivel bizonyítást nyert, hogy ez a vékony bevonat felülmúlja azt a hőszigetelő képességet, amit a hagyományos (polisztirol, kőzetgyapot) szigetelőrendszerektől megszoktak, ráadásul a TSM Kerámia szigetelő fedés nem csak hőszigetelő, hanem víz és hangszigetelő is egyszerre.

 

Minek köszönhető, hogy a TSM Kerámia hőszigetelő vékonybevonat hővezető képessége ilyen kedvező ?

 

         a kerámiagyöngyök a hősugárzás 93 %-át a felületről visszatükrözik

         a kerámia gömböcskék között kicsik az érintkezési felületek

         a vákuum térben minimális a konvenciós hőáramlás

         a belső kerámia felület „ hő tükörként „ működve, a hősugárzást visszatükrözi

 

Az anyag felhasználási intervallumát -60°C és +260°C közötti hőmérsékleti értékek határozzák meg, míg a felületre való felvitele +5°C-tól +150°C-ig terjedő hőmérsékleti értékek között lehetséges, ami sok esetben lehetővé teszi a hőszigetelési munkálatok elvégzését a technológiai folyamat megszakítása nélkül, például magas hőmérsékletű csővezetékek szigetelésekor.

Bízhatnak bátran ebben az anyagban, hiszen bizonyított már a tengerentúlon, Ázsiában, Európa számos országában, Oroszországban, stb. Ha abba gondolunk bele, hogy Oroszországban is használják és a téli nagy fagyokban is tökéletesen működik családi házakon, társasházakon akkor tökéletes hőszigetelésre számíthatunk itthon is. Továbbá olyan olajipari cégek használják olaj-és gázvezetékek szigeteléséhez, mint a Gazprom, Rosneft és a Lukoil. Számításaik alapján 30-40%-kal csökkentette energiaveszteségüket és mindemellett a

TSM kerámia szigetelőrendszer 30%-kal olcsóbb, mint versenytársai

http://www.youtube.com/watch?v=sR1nTxwX4W4